Duane Elgin:

ŽIVÝ VESMÍR
KDE JSME? KDO JSME? KAM SMĚŘUJEME?

Duane Elgin:<br><br><strong> ŽIVÝ VESMÍR</strong><br> KDE JSME? KDO JSME? KAM SMĚŘUJEME? Duane Elgin: ŽIVÝ VESMÍR KDE JSME? KDO JSME? KAM SMĚŘUJEME?

Předmluva Deepak Chopra „Jsme s kosmem spojené bytosti, které se učí žít v živém vesmíru“ Věda tradičně tvrdí, že vesmír byl vytvořen z netečné hmoty a prázdného prostoru. DUANE ELGIN shromažďuje mimořádné důkazy z kosmologie, biologie a fyziky o tom, že vesmír není mrtvý, ale naopak výjimečně živý, což je podle něj v souladu se všemi většími světovými duchovními tradicemi. Elgin zkoumá, jak tento pohled radikálně proměňuje koncept nás samých, naše místo v kosmu a evoluční trajektorii lidského rodu. Pohled na vesmír jako neživý systém nás dovedl k přebujelému materialismu a globální devastaci životního prostředí. Máme-li transformovat planetární krize, pak musíme překonat paradigma separace a využívání zdrojů a naučit se žít na Zemi trvale udržitelným způsobem, ve vzájemné harmonii a v souznění s živým vesmírem.

„Je tu všechno – vynikající objevy moderní vědy, nejdůležitější názory světových náboženství i praktické programy a postupy, jak vytvořit nový svět.“
Brian Swimme PhD
Profesor kosmologie na Kalifornském institutu integrálních studií ZPĚT NA KNIHY